Отборът на Ню Джърси Нетс се класира за полуфиналите на Източната конференция след инфарктна победа с 98:97 срещу гостуващия Торонто Раптърс. По този начин „Мрежите” спечелиха серията с 4:2 победи и зарадваха препълнената „Continental Airlines Arena". Двубоят бе равностоен през първото полувреме, но водени от Винс Картър и Джейсън Кид, домакините се развихриха през 3-ата част и дръпнаха с 7 точки – 75:68. В заключителните 10 минути Торонто се опита да се върне в мача и 8,3 секунди преди края водеше с 1 точка. Тогава обаче Ричард Джеферсън реализира решителния кош за Ню Джърси и прати тима в следващия кръг на плейофите.

Джеферсън бе най-резултатен в двубоя с 24 точки. Картър добави 21 за „Мрежите”, а Крис Бош вкара 23 за канадския тим. На полуфиналите Ню Джърси ще срещне Кливланд Кавалиърс.