Далас надделя над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 109:102 след продължение в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Звездата на домакините Дирк Новицки беше в основата на успеха с рекордните си за сезона 33 точки, 8 от които в допълнителното време.

Германецът се изкачи на 17-о място във вечната ранглиста на най-добрите реализатори в НБА, след като с кош 8:52 минути преди края на първата четвърт изпревари Патрик Юинг (24815 точки). Следващият в листа пред Новицки вече е Джери Уест (25192 точки).

Двубоят беше изключително оспорван, като Далас стигна до продължение след кош 0,9 секунди преди края на О Джей Майо за 97:97.

Тексасците решиха всичко със серия от 8 безответни точки в допълнителното време, с която поведоха със 107:100. Новицки добави 9 борби, резервата Винс Картър завърши с 14 точки, а О Джей Майо допринесе с 11 точки за третата поредна победа на Далас, с която тимът се доближи само на един успех от осмото място в Западната конференция. За гостите най-полезен беше с Крис Пол 33 точки, а Блейк Грифин завърши с 14 точки и 9 борби.

Лидерът в Атлантическата дивизия Ню Йорк записа пета поредна победа след 100:85 над домакина Бостън. Джей Ар Смит наниза 32 точки, а Кармело Антъни добави 29 за успеха, който изведе тима до второто място в Източната конференция.

Джеф Грийн беше най-резултатен за домакините с 19 точки, а Пол Пиърс вкара 16 точки.

Никола Пекович се отличи с 18 точки и 11 борби, а Джей Джей Бареа беше най-резултатен с 21 точки при успеха на Минесота срещу домакина Детройт със 105:82.

Двубоят противопостави един от най-слабите домакините на един от най-слабите гости.

В крайна сметка Детройт допусна седма поредна загуба в собствената си зала след 13 февруари, докато Минесота спечели втори път в 12 мача като гост.

Хосе Калдерон вкара 14 точки, а Грег Монроу допринесе с 11 точки и 12 борби за домакините.