Маями победи Бостън с 93:79 в първия мач от финалния плейоф на Източната Конференция на NBA, предаде БГНЕС.

ЛеБрон Джеймс реализира 32 точки и овладя 13 борби.

17-кратните шампиони от Бостън, които показаха своята позната непримиримост само през втората четвъртина на мача в Маями, нямаха отговор за отличната игра на ЛеБрон. Джеймс вкара 13 точки за домакините през първата четвъртина, а Маями, които гонят втори пореден финал за титлата в NBA, водеха с 21:11. Селтикс доминираха през втората четвъртина, като Пол Пиърс и Раджон Рондо най-после калибрираха мерника си, а Рей Алън успя да опази Дуейн Уейд.

Хийт обаче заиграха по-добре след почивката и взеха следващата четвъртина с 26:15. В последната част, Маями добри си позволиха да дадат почивка на Джеймс и Уейд, който пък завърши срещата с 22 точки.

Кевин Гарнет вкара 23 точки за "зелените", а Рондо приключи мача с 18 точки и 9 борби. Следващият мач от финалната серия на Изток е в сряда, отново в Маями.

Както може да се убедите от снимката (вляво), понякога на трибуните е далеч по-интересно. Когато "тежката артилерия" от мажоретките се включи в действие, забавлението е гарантирано!