Шампионът Маями Хийт прибави още един трофей към своята колекция, след като късно снощи спечели спора за първото място в Югоизточната дивизия, побеждавайки прекия си конкурент Вашингтон Уизърдс с 85:82.

Антоан Уокър отбеляза 19 точки, а Дуейн Уейд наниза 16, направи 7 асистенции и овладя 6 борби за успеха на "Горещите". Попитан какво представлява за него спечеленият трофей Уейд заяви: "Естествено нашите амбиции са по-големи. Целта ни е да спечелим шампионата и да защитим титлата. Това, което се случи днес не беше неочаквано, но го постигнахме с цената на много усилия".

Брендан Хейууд наниза 14 точки и овладя 10 борби, Джарвис Хейс реализира 13 точки, а Антоун Джеймисън се отличи с 11 при поражението на Вашингтон.

Еди Джоунс наниза 10 точки за Маями в отсъствието на Шакил О`Нийл и контузения Удонис Хаслем.

""Шампионите не стигнаха никак лесно до победата в 41-я мач, който Шак пропуска през този сезон. Маями водеше на почивката само с 2 точки за 37:35, след като гостите от Вашингтон успяха да ограничат стрелбата на съперника до 23% успеваемост през втората четвърт. Така Хийт регистрира най-слабата си втора четвърт през настоящия шампионат със само 10 точки.

През третата част Уизърдс поведе с 48:41 след много силна игра на Дешоун Стивънсън. Впоследствие Антоан Уокър наниза 10 безответни точки и 1:50 минути преди края на третата четвърт тимът на Пат Райли вече водеше с 51:48.

Впоследствие Вашингтон на пет пъти изравняваше резултата до средата на четвъртата част, а след тройка на Роджър Мейсън, 4:55 минути преди края дори поведе със 77:76. Оттук нататък водачеството се промени на два пъти, като в крайна сметка Маями излезе напред след забивка на Алонзо Морнинг, 1:23 минути преди края и не допусна противника да обърне развоя на събитията на терена.