Леброн Джеймс и Крис Бош отбелязаха по 28 точки за победата на Маями със 107:94 срещу Милуоки, с което Хийт продължи своята "убийствена" серия от 21 поредни успеха в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Само други три тима са печелили 20 или повече победи в историята на НБА, като Маями вече изостава само от отбора на Лос Анджелис Лейкърс (33) от сезон 1971/1972 и от Хюстън Рокетс (22) от сезон 2007/2008. Това стана възможно и при отсъствието на контузилия се Дуейн Уейд, който напусна мача в началото с болки в тила. Въпреки шока, Маями водеше със 17 точки в третата четвъртина от мача и не срещна особени проблеми до сирената.

Кобе Брайънт получи травма в левия глезен и игра само една част за отбора на Лос Анджелис Лейкърс, който се наложи с 99:93 над Индиана. В негово отсъствие, най-важния кош отбеляза Дуейн Хауърд. Той беше точен от зоната за три точка само минута преди края.

Кевин Дюран отбеляза 26 точки, а Ръсъл Уестбруук добави други 23 при победата на Оклахома Сити със 117:104 над Орландо. Тъндър завърши първото полувреме с рекордните за сезона 73 точки, отбелязани при 64 процента в стрелбата от игра и 18/22 хвърляния от бялата линия.