ЛА Лейкърс продължи с трагичното си представяне от началото на сезона в НБА и загуби при гостуването си на Юта Джаз с 86:95, за да запише четвърта загуба от първите си пет мача.

"Езерняците", които през лятото се подсилиха със звездите Дуайт Хауърд и Стив Неш, не са започвали сезон толкова слабо от 1993 година и в момента се намират на последно място в Западната конференция.

Ал Джеферсън бе най-резултатен за Юта с 18 точки, а Ранди Фой влезе като резерва, за да забие четири тройки за по-малко от три минути в последната четвърт, като по този начин отказа гостите от борбата им за обрат.

Коби Брайънт отбеляза 29 точки, а Хауърд добави 19 за Лейкърс, но това не бе достатъчно за тима, който очевидно страдаше от липсата на Стив Неш, който се възстановява от контузия. За Юта Джаз това бе втора победа от пет мача от началото на сезона.