Лос Анджелис Лейкърс записа трета поредна победа в НБА, след като се наложи над гостуващия Ню Орлиънс със 111:106 точки.

Коби Брайънт завърши с 14 точки и 11 асистенции, а Дуайт
Хауърд реализира 24 точки за "езерняците" Две минути преди сирената домакините имаха аванс от само точка - 102:101, но последваха кош на Ърл Кларк и тройка на Стив Неш. Кларк приключи мача с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 12 борби. Ерик Гордън бе най-полезен за Ню Орлиънс с 25 точки, Грейвис Васкес добави 15 точки и 15 асистенции.

Ла Маркъс Олдридж вкара кош със сирената, с който донесе победата на Портлънд над Далас със 106:104 точки. Домакините успяха да преодолеят пасив от 21 точки в третата четвърт, за да стигнат до успеха. Олдридж завърши с 29 точки и 13 борби, а Джей Джей Хиксън записа 26 точки и 15 борби. За тима на Далас се отличи Дирк Новицки с 26 точки.

В друг мач Милуоки спечели гостуването си на Детройт със 117:90, а Клей Томпсън записа рекордните за кариерата си 32 точки при успяха на Голдън Стейт като гост на Кливлънд със 108:95 точки.