Бруклин Нетс се наложи със 108:102 над Лос Анджелис Лейкърс за 26-ата си победа от началото на сезона, която утвърди отбора на 2-ото място в Атлантическата дивизия на Националната баскетболна асоциация.

Срещата обаче ще се запомни с това, че беше първата за Джейсън Колинс, който малко по-рано си призна публично, че е гей. Той става първият спортист от някоя от големите професионални лиги в САЩ.

Дерон Уилямс вкара 30 точки за победителите, а баскетболистът-гей поигра 10 минути, в които взе две борби и направи пет фаула.

Иначе Колинс е с временен договор в Бруклин, само за 10 дни. 35-годишният Колинс има шест и половина сезона в НБА, а също така е бил част от отбора на Ню Джърси Нетс, който стигна финалите за титлата през 2002-а и през 2003 година.

Преминалият от Бостън Пол Пиърс вкара 25 точки за Нетс, като това беше и първа победа за Нетс срещу Лейкърс от 11 мача насам. За домакините от Лейкърс Пау Гасол завърши с 22 точки и 11 борби. "Езерняците" регистрираха и един негативен рекорд- за първи път в серия от 30 мача те търпят 24 загуби. Коби Брайънт, Стив Неш и Шавиер Анри обаче бяха извън състава заради травми.

Маями се наложи над Чикаго в едно от дербитата на кръга с 93:79. Леброн Джеймс изгледа мача от резервната скамейка по анцуг, а победата дойде благодарение на Крис Бош и Дуейн Уейд. Джеймс сряза носа си по време на мача с Оклахома и предпочете да остане на пейката. Бош завърши мача с 28 точки и 10 борби, а Уейд с 23 точки, 10 борби и 7 асистенции. За гостите от Чикаго Джоаким Ноа завърши с 20 точки и 15 борби.

Маями, които играят за първи път у дома от 20 дни, взеха пета поредна победа и са лидери в Югоизточната дивизия с баланс 40/14. "Биковете" са втори в Централната с 29/26.