Лос Анджелис Лейкърс победи Далас със 103:99 и постигна трета поредна победа в НБА. Над всички в "Американ Еърлайнс Сентър" в Тексас бе голямата звезда на гостите Коби Брайънт, който се отличи с 38 точки, докато Стийв Наш добави 20.

Дирк Новицки вкара 30 точки за домакините, но не успя да помогне на тима си да избегне поражението пред собствена публика.

Маями Хийт се измъкна от домакинска загуба среущ Кливланд благодарение на дуото Леброн Джеймс - Дуейн Уейд. Двамата вкараха, съответно, 28 и 24 точки и помогнаха на тима си да се справи с "кавалерите", които водеха с точка преди последната част. В крайна сметка обаче "горещите" спечелиха със 107:105 след 28:23 в четвъртата част.

Пати Милс и Кави Леонард вкараха по 16 точки при победата на лидера в НБА Сан Антонио като гост на Финикс с 97:87. Тони Паркър не игра за Спърс заради контузия. Неговото отсъствие не се отрази на резултатността на отбора. Марцин Гортат реализира 21 точки за Сънс, 16 от които през първата част.

Сан Антонио побеждава Финикс за шести пореден път. "Шпорите" са спечелили девет от последните си десет двубоя със "слънцата".