Леброн Джеймс регистрира 7-и пореден мач, в който вкарва 30 или повече точки и допринесе за успеха на Маями като гост на Оклахома Сити. "Горещите" спечелиха едно от двете дербита, оставени за тази нощ, със 110:100, а в другата интересна среща на западния бряг Клипърс продължава спечели дербито на Лос Анджелис, след като разгроми съгражданите си от Лейкърс със 125:101.

В Оклахома Сити Леброн Джеймс наниза 39 точки, спечели 12 борби и подаде 7 асистенции. За първи път от 6 мача насам той обаче не успя да премине границата от 60 процента реализирана стрелба, като този път неговият показател стигна до 58. Крис Бош добави 20 точки и спечели 12 борби за гостите от Флорида, а Дуейн Уейд приключи мача с 13 точки и 8 асистенции.

Така миналогодишните шампиони продължават да водят в Източната конференция с баланс 36 победи срещу 14 загуби. Оклахома, пък е 2-ри в Западната конференция с баланс 39/14.

Топреализаторът в Лигата към момента Кевин Дюрант започна мача доста слабо, но финишира доста по-добре и в крайна сметка има 40 точки в мача. Другата звезда на домакините от Оклахома Сити - Ръсел Уестбрук, завърши мача с 26 точки и 10 асистенции. Домакините от Тъндър допуснаха четвърта загуба от началото на сезона на собствен терен, а също така беше сложен край и на поредицата от седем поредни победи.

Блейк Грифин (вдясно) не остави много шансове в борбата под кошовете.

В другото дерби Клипърс се наложи над Лейкърс със 125:101 и остава начело в Тихоокеанската дивизия с 39/17. "Езерняците" пък все още имат отрицателен баланс- 25/29, и са под доста сериозна угроза да пропуснат плейофите.

Крис Пол вкара 24 точки и добави 13 асистенции за победителите, а Блейк Грифин стартира перфектно с 18 в първата част от общо 22 в мача. Така за първи път от 20 години насам Клипърс има предимство в директните сблъсъци с по-именития си съперник още преди края на сезона, след като го победи за четвърти път през сезона.

За Лейкърс звездата им Коби Брайънт завърши с нетипичните за него 20 точки и 11 асистенции, а Дуайт Хауърд приключи с 18 и 8 борби. Мачът беше решен реално още в началото на втората част, когато гостите поведоха с 31:17 и до края не позволиха обрат.