Коби Брайънт реализира девет точки и овладя осем борби при дебюта си през този сезон, в който Лос Анджелис Лейкърс загуби с 94:106 у дома от Торонто в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Брайънт започна своя 18-и сезон в Лигата, записвайки общо 28 минути от двубоя. Четвъртият най-добър реализатор в историята на НБА не беше играл от април, след като получи сериозна контузия в ахилеса и през последните месеци лекуваше травмата.

Лейкърс не успя да вземе аванс нито един път в срещата, която беше под номер 20 за отбора през новия сезон, а пък Торонто прекъсна серията си от 5 поредни поражения. Амир Джонсън реализира рекордните за кариерата си 32 точки, но те не бяха достатъчни на Лейкърс да избегне поражението при завръщането на Брайънт. Кайл Лоури завърши с 23 точки и осем асистенции, а съотборникът му Демар Дероузън вкара 26 точки за успеха на гостите.