Лос Анджелис Лейкърс се наложи над Голдън Стейт със 118:116 в среща от Националната баскетболна асоциация. Решаваща роля за успеха имаше Коби Брайънт, който завърши с 34 точки.

Звездата на Лейкърс обаче се контузи в левия крак през второто полувреме и не успя да завърши мача. Има вероятност Барйънт да е скъсал сухожилие и е възможно той да пропусне всички мачове до края на сезона.

В Солт Лейк Сити - Юта Джаз надигра Минесота със 107:100. Ал Джеферсън вкара 40 точки, с което изравни личния си рекорд.

В Маями Леброн Джеймс реализира 20 точки за победата на Маями над Бостън със 109:101. Дуейн Уейд се завърна в игра, след като пропусна шест мача заради контузия и вкара 11 точки за успеха на Маями. Това е 35-ата домакинска победа на "горещите", с което изравниха клубния рекорд за най-много победи у дома за един сезон.

Оклахома победи Портланд със 106:90 и спечели титлата в Северозападната дивизия за трета поредна година. С успеха си Оклахома запази лидерската позиция в Западната конференция с една победа повече от Сан Антонио.

Сан Антонио се наложи над Сакраменто със 108:101, като с 22 точки и 10 асистенции за успеха на Спърс се отличи Тони Паркър.

Бруклин победи Индиана със 117:109 и си осигури домакинско предимство в първия кръг на плейофите. Дерон Уилямс завърши с 33 точки и 14 асистенции за тима на Бруклин, който печели четвърти от последните си пет мача.