Лос Анджелис Клипърс постигна 30-а победа от началото на сезона и продължава да притиска лидера в класирането на Националната баскетболна асоциация Оклахома Сити Тъндър. Този път сензацията на сезона отнесе Хюстън със 117:109 като гост.

Джамал Крофорд вкара 30 точки за успеха, като 15 от тях в последната четвърт. Въпреки че звездата на отбора Крис Пол не игра във втори пореден мач заради травма на капачката на десния крак, Клипърс нямаха проблеми в мача. Те дойдоха в чудесна кондиция, въпреки че 24 часа по-рано размазаха Милуоки Бъкс с 99:73 като гост, отново без Крис Пол. Ерик Бледсо замести липсващия лидер, реализирайки 19 точки плюс 9 борби и 5 асистенции. Блейк Грифин също завърши с 19 точки, Мат Барс добави 18, въпреки че влезе като смяна във втората четвърт. Уили Грийн пък отбеляза 15, 6 от които в края на третата четвърт. За домакините, които регистрираха четвърта поредна загуба, Джеймс Хардън отбеляза 23 точки, а Чандлър Парсънс и аржентинеца Карлос Делфино завършиха съответно със 17 и 16. Рокетс все ощеимат положителен баланс и са 3-ти в Югозападната дивизия.

Силен сезон прави и Денвър Нъгетс, който върви на 2-ро място в Северозападната дивизия с баланс 24/16. Сега те се наложиха със 115:111 след продължение над Портланд, като Уилсън Чандлър вкара решаваща тройка 14.9 секунди преди края на допълнителното време. Така Нъгетс записаха 6-а поредна победа, най-добър резултат за тях от началото на първенството. Данило Галинари се отличи с 25 точки, включително тройка в допълнителното време, а Тай Лоусън приключи с 24 точки и 12 асистенции. За Трейлблейзърс Ламаркъс Олдридж беше най-резултатен с 28 точки.

Най-после Лос Анджелис Лейкърс се върна на пътя на победата, но все още има да наваксва отрицателния си баланс. „Езерняците” се справиха убедително със скромния Милуоки Бъкс със 104:88. Дуайт Хауърд завърши с 31 точки и 16 борби, а суперзвездата Коби Брайънт завърши мача с 31 точки, пети пореден мач заради травма пропусна Пау Гасол. Не е ясно дали той ще се възстанови за гостуването на отбора в четвъртък през нощта на шампиона Маями.

Индиана продължава да бъде убедителен в Централната дивизия и постигна 24-а победа в 39 срещи. „Пешеходците” спечелиха срещу Шарлът като гости със 103:76. Рой Хибърт вкара 18, а Пол Джордж и Джордж Хил завършиха с по 16 точки всеки от тях. Въпреки че не е на дъното на класирането, Шарлът Бобкетс инкасира 13-а поредна домакинска загуба и общо 24-та в последните 26 мача.

Бруклин Нетс продължава да притиска съгражданите си от Ню Йорк Никс на върха в Атлантическата дивизия. Този път те спечелиха със 113:106 у дома над Торонто, като Брук Лопес вкара 22 точки, а Джо Джонсън и Дерън Уилямс вкараха по 21 всеки. Тази победа беше седма поредна за „мрежите”.