Звездата на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт стана най-младият играч в историята, който достигна 30 хиляди точки в Националната баскетболна асоциация.

34-годишният Брайънт се нуждаеше от 13 точки, за да стане едва 5-ият, който достига тази границата след Карим Абдул-Джабар (38387), Карл Малоун (36928), Майкъл Джордън (32292) и Уилт Чембърлейн (31419).

Именно Чембърлейн досега беше най-рано достигалият до 30-те хиляди точки в лигата, като 35-годишен.

Брайънт обаче успя да направи това малко преди почивката след точен изстрел при победата над Ню Орлиънс като гост със 103:87. Той завърши мача с 29 точки. Най-полезен за домакините обаче бе Райън Андерсън с 31 точки.

Ню Йорк постигна четвърта поредна победа след 100:98 като гост на Шарлът. Домакините имаха шанс за победа, но Джей Ар Смит вкара кош със сирената, след като пресече пас на Майкъл Кид-Гилкрист 7 секунди преди края при 98:98.

Смит завърши с 13 точки, а Кармело Антъни беше най-резултатен за Ню Йорк с 23 точки. Тайсън Чандлър се отличи с 18 точки и 17 борби. За Шарлът Кемба Уокър с 25 точки.