Най-добрият отбор на Изток – Детройт Пистънс успя да спечели домакинско предимство за предстоящите плейофи, след като победи със 104:99, мъчещия се да достигне елиминациите състав на Орландо Меджик.

Чонси Билъпс бе най-резултатен за Детройт с 28 точки, включително 10 в последната четвърт, докато Ричард Хамилтън добави 21 за успеха.

"Магьосниците" вече водят на Индиана само с една победа за осмото място в Източната конференция, което осигурява участие в плейофите.

Бившата звезда на Детройт Грант Хил наниза 22 точки за Орландо, което е най-резултатното му постижение срещу "Буталата", откакто напусна "Оубърн Хилс" през лятото на 2000 година. Кениън Дуулинг и Джамиър Нелсън се отличиха с по 17 точки, а Дуайт Хауърд завърши с 12 точки и 16 борби при поражението на Меджик.

""/Пистънс беше по-активният състав през първото полувреме, като в средата на първата четвърт момчетата на Флип Сондърс водеха с 50:32. 7 точки на Грант Хил в последните 3 минути на частта намалиха пасива на гостите, като двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 56:46.

Орландо продължи да диша във врата на съперника и през последната четвърт, но тройк на Чонси Билъпс изведе домакините напред за 71:58. Джамиър Нелсън отново намали разликата с тройка, 6:34 минути преди края. След като Хамилтън пропусна, отново Нелсън в следващата атака бе фаулиран и изпълни успешно два наказателни удари, с което Орландо се приближи до съперника само на 2 точки. Впоследствие 1:35 минути преди края Грант Хил изравни за 95:95. Много силна игра на Тейшон Принс в последните секунди на двубоя донесе победата на домакините.