Детройт Пистънс стана първият отбор, който се класира за полуфиналите в плейофите на НБА. Пистънс се наложи и в четвъртия мач срещу Орландо Меджик и безпроблемно продължава напред. Детройт победи с 97:93 след 25 точки на Чонси Билъпс и 19 на Ричърд Хамилтън.

Детройт започна уверено и след четири минути игра водеше с 13:6. Постепенно домакините се разиграха и 2:21 минути преди края на първата част вече водеха с 19:17. До края на периода „магьосниците” запазиха преднината си (25:22). Втората част започна, така както завърши първата – с игрово предимство на Орландо. Така 5:52 минути преди полувремето домакините водеха със 7 точки – 37:30. Последва таймаут за Пистънс и тотален обрат на събитията. В следващите 2 минути гостите вкараха 8 безответни точки и поведоха – 38:37. В последната секунда на втората част Хамилтън вкара за Детройт и Пистънс се оттегли на почивка с точка аванс – 47:46.

Орландо обаче не се отказа и започна третата четвърт много уверено. 7:55 преди нейния край Междик имаше преднина от 5 точки – 57:52. Последва нов спад в играта на домакините и шампионът в редовния сезон лесно поведе за 60:57. До края на частта играта продължи на приливи и отливи, но в нейния град домакините губеха с 6 точки – 67:73. В началото на четвъртата четвърт авансът на Детройт стигна 9 точки. Въпреки това Орландо не се предаде. „Магьосниците” вкараха 12 безответни точки и поведоха за 81:78. 3:18 минути преди края преднината Орландо бе 5 точки. В този момент Рашид Уолъс вкара изключително важна тройка и върна бързо Детройт в двубоя. В ответната атака Миличич вкара 1 от 2 фаула за Орландо. Крис Уебър пък отвърна с перфектна стрелба, а в последствие открадна една топка от Хауърд и намери Хамълтън под коша, който изведе Детройт напред – 87:86. Последва нова грешка на домакините, наказана от Чонси Билъпс. До края на двубоя Хамилтън и Билъпс показаха здрави нерви вкараха 6 от 6 наказателни удара, с което донесоха победата на своя тим.

Най-резулатен за победителите стана именно Билъпс с 25 точки. Хамилтън добави 19, а Крис Уебър се отличи с 11 точки и 10 борби. За Орландо Дуейн Хауърд вкара 29 точки.