Денвър спечели с 97:92 като гост на Мемфис и спря серията на домакините от осем поредни успеха в Националната баскетболна асоциация. Двубоят беше изключително оспорван и в четирите периода, но при 92:88 в своя полза Мемфис не успя да задържи преднината си, реализирайки още точки. В последните две минути отборът на Гризлис не вкара нито един кош и направи много грешки в нападение.

Денвър имаше предимство при борбата и спечели 47 отскочили топки под кошовете срещу само 33 в полза на домакините. Крилото на гостите Данило Галинари завърши с 26 точки и беше най-резултатен в срещата, а неговият съотборник ДжаВейл Макгий добави още 15. Руди Гай вкара 22 точки за Мемфис, а Зак Рандълф отбеляза 13 точки.

В друга среща от НБА Индиана спечели с 96:89 срещу Вашингтон. Дейвид Уест реализира 13 от своите 30 точки в четвъртия период и има основна заслуга за успеха на Пейсърс. Рой Хибърт добави още 20 точки и 12 борби за успеха на отбора от Индианаполис. Брадли Бийл отбеляза 18 точки за столичани.

Тим Дънкън реализира 20 точки и овладя 14 борби при загубата на Сан Антонио с 87:92 от Лос Анджелис Клипърс. Крис Пол завърши с 19 точки и 8 асистнеции за "ножиците", които победиха "шпорите" за втори път през сезона.

Ману Джинобили добави 15 точки за Сан Антонио, а Тони Паркър завърши с 11, но това не беше достатъчно на отбора, за да избегне разочароващото поражение пред собствена публика.