Довечера баскетболистите на Спартак (Пл) посрещат гръцкия Олимпия (Патра) в първи мач от турнира за купата на ФИБА Европа. "7 дни спорт" попита старши треньора на плевенчани Дарин Великов какви са очакванията му за срещата.
- Готов ли е Спартак (Пл) за мача с Олимпия?
- От неделя сме съсредоточили вниманието си само върху този мач и се надявам да сме подготвени добре. Тренирахме и гледахме видеозаписи с мачове на Олимпия. Отборът им е изключително сериозен. В състава играят много чужденци - четирима американци, двама литовци, имат голям бюджет и съответно големи цели. На терена обаче сме петима на петима, така че състезателите ми са амбицирани да покажат добра игра и дай боже, да победим. За щастие нямаме контузени баскетболисти.
- Какви са целите на Спартак (Пл) в Европа?
- Не сме си поставили големи цели, тъй като не сме играли в Европа 10-12 години и няма как да се завърнем с гръм и трясък. Жребият ни отреди много тежък съперник, защото в последните години не сме участвали в нито един турнир. Ще играем мач за мач. Надявам се момчетата да се освободят и да покажат максимума от възможностите си.
- В събота Спартак падна с 61:76 от ЦСКА. Съвзе ли се отборът от поражението?
- Бързо трябва да се преодоляват неприятните загуби. Гледахме мача с ЦСКА на видеозапис, направихме разбор, извадихме си поуките и се надявам да не допускаме същите грешки в следващите срещи. Всичко е забравено и гледаме напред.
- На какво се дължи колебливото представяне на отбора от началото на шампионата?
- Наистина нямаме постоянство в играта, но не само с нашия отбор е така. Явно играчите не са подготвени достатъчно добре за такава програма - по два мача в седмицата. Ако срещите бяха по-рядко, играта ни щеше да е по-различна.
Габриела Иванова, "7 дни спорт"
Снимка: "Тема Спорт"

