Чикаго победи гостуващия шампион Маями с 95:88 след продължение в мач от Националната баскетболна асоциация. Домакините наваксаха дефицит от 12 точки при 50:62 към края на третата четвърт и стигнаха до обрат, за да запишат седми успех в последните си осем мача срещу съперника от редовния сезон в собствената си зала.

Йоаким Ноа се отличи с 20 точки, 12 борби, 7 асистенции и 5 блокирани удара, а Ди Джей Огюстин добави 22 точки.

Кирк Хинрич изравни 20,1 секунди преди края за 86:86, а Джими Бътлър блокира опита за стрелба на голямата звезда на гостите Леброн Джеймс в последната секунда. В допълнителното време Чикаго направи серия от 9:0 точки, което се оказа решаващо.

Дуейн Уейд беше лидер на гостите с 25 точки, а Джеймс беше под нивото си, въпреки че записа 17 точки, 9 борби и 8 асистенции, но Маями допусна трета поредна загуба.

Монта Елис и Девин Харис нанизаха по 20 точки, а Далас се справи с лидера в Източната конференция Индиана със 105:94 като домакин. Пол Джордж беше най-добър за гостите с 27 точки и 11 борби, но това не помогна да бъде избегнато четвъртото последователно поражение. Основна заслуга за успеха имаха резервите на тексасците, които вкараха 41 точки срещу само 4 за играчите от пейката на съперника.