Чикаго се наложи над Индиана с 87:84 точки след 20 точки на Луон Денг и 18 точки на Карлос Буузър в среща от първенството на НБА. Денг имаше 13 точки до почивката, а Тай Гибсън добави 11 точки. "Биковете" направиха серия от 13:5 в четвъртата част и поведоха с 81:72. За Индиана Пол Джордж беше най-полезен с 23 точки.

Данило Галинари отбеляза 19 точки, а Денвър продължи на 15 мача серията си от победи, след като се наложи със 101:95 точки над Сакраменто. Кенет Ферид се отличи със 17 точки и 9 борби за тима на Денвър, в който всичките титуляри завършиха с двуцифрен точков актив.

Това бе 17-а поредна домакинска победа за Денвър, който игра без контузените Тай Лоусън и Уилсън Чандлър. За Сакраменто ДеМаркъс Къзинс завърши с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 15 боби.

Крис Пол отбеляза 17 от своите 29 точки в четвъртата част при победата на Лоа Анджелис Клипърс над Бруклин със 101:95 точки. Пол направи и 11 асистенции. Уили Грийн добави 15 точки, ДеАндре Джордън завърши с 13 точки и 12 борби, а Блейк Грифин с 11 точки за Клипърс.

За Бруклин Брук Лопес и Дерон Уилямс вкараха по 18 точки, Джералд Уолъс и Джо Джонсън - по 15, а Реджи Евънс се отличи с 16 борби.

Джеръд Бейлис постигна рекорд за сезона от 30 точки при успеха на Мемфис със 110:106 точки над Бостън. Седем играчи на Мемфис завършиха с двуцофрен точков актив, а трима с "дабъл-дабъл". Дарел Артър вкара 18 точки, а Зак Рандолф записа 15 точки и 11 борби.

Пол Пиърс се отличи с 26 точки за тима на Бостън, който губи четвърти пореден мач. За гостите поради контузии не играха Кевин Гартен и Къртни Ли, а за домакините - Марк Гасол.

Кармело Антъни реализира 28 точки за успеха на Ню Йорк Никс със 110:84 точки над Торонто Раптърс. Джей Ар Смит вкара 25 точки за победителите, които печелят четвърти пореден двубой и си осигуриха място в плейофите. За Торонто Демар Дерозан се отличи със 17 точки. Гардът на Никс Джейсън Кид завърши с 3 точки, 3 борби и 2 асистенция на своя 40-и рожден ден.

Голдън Стейт спечели срещу Вашингтон със 101:92 точки. Стивън Къри реализира 35 точки преди на напусне игра заради контузия на глезена на десния крак.

Шарлът загуби от Детройт с 91:92 точки. Победният кош за гостите реализира 15 секунди преди сирената Чарли Вилануева.