Поражения инкасираха два от фаворитите в НБА - Маями на Изток и сензацията Портланд на Запад. Хюстън, който в момента е 2-и в Югозападната дивизия, се наложи над Портланд със 126:113.

Трейлблейзърс инкасираха 10-а загуба в 41 мача, но остава начело на Запад.

Чандлър Парсънс вкара 31 точки за победителите, взе 10 борби и подаде 7 асистенции. Центърът на Ракетите Дуайт Хауърд реализира 24 точки и спечели 12 борби. Партньорът му от крилото вкара 22 точки и като цяло тимът записа баланс от стрелбата от игра 52.3 процента. За гостите ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 27 точки и 20 борби.

Шампионите от Маями отстъпиха със 114:121 на Атланта, който вече е 2-и в Югоизточната дивизия с 21/19. Горещите са лидери в потока си с 29/12, но отдавна изостанаха чувствително от лидера на Изток Индиана.

Пол Милсъп се отличи с 26 точки за Ястребите, които прекъснаха днес серията си от 9 поредни поражения. В средата на четвъртата част домакините бяха застигнати на 107:104, но след серия 10:1 точки си гаратираха успеха.

За гостите от Маями Леброн Джеймс вкара 30 точки, а тимът претърпя четвърто поражение в последните си шест мача. Заради контузия в коляното пък Дуейн Уейд не игра в трети пореден двубой.

В една от класиките на НБА Чикаго надви Лейкърс със 102:100 след продължение. Тай Гибсън се разписа със сирената за домакините, които са 2-и в Централната дивизия с 20 победи и 20 загуби. Езерняците имат 16/26, като са на дъното на Западната конференция. Иначе Лейкърс изоставаше през по-голямата част от времето, но 6 секунди преди края на редовното време Ник Йънг изравни и осигури продълженията, като завърши в мача с 31 точки общо.

За домакините Ди Джей Агустин вкара 27 точки, а Джоаким Ноа добави 17, 21 борби и 6 асистенции.

Шарлот Бобкетс се наложи над лидера в Атлантическата дивизия Торонто със 100:95, като канадците са с баланс 20/20. Шарлот е 4-и в Югоизточната дивизия с 18/25, като с 23 точки Рамон Сешънс беше най-резултатен за домакините. Ал Джеферсън добави 22, а в един момент домакините дори водеха с 30 точки и взеха седма поредна победа над този противник.