Бостън спечели трудно със 106:104 у дома срещу Лос Анджелис Клипърс в мач от Националната баскетболна асоциация. Това е четвърти пореден успех за Селтикс, след като отборът изгуби своя основен гард Рахон Рондо заради контузия в коляното.

Две секунди преди края Пол Пиърс реализира решителна тройка и даде аванс на домакините от 106:101. В оставащото време до финалната сирена Джамал Кроуфърд вкара три точки за гостите, но те можеха да променят крайния победител в двубоя.

В четвъртия период Бостън имаше аванс от 15 точки, но Лос Анджелис успя да стопи преднината на домакините. Пол Пиърс реализира 22 точки за победителите. Джеф Грийн и Леандро Барбоса добавиха по 13 точки за "зелено-белите".

Ерик Бледсоу от Клипърс беше най-резултатен в мача с 23 точки и 10 асистенции. Неговият съотборник Блейк Грифин завърши с 20 точки и 10 овладени топки под кошовете. Бостън е на трето място в Атлантическата дивизия, докато Клипърс е лидер в Тихоокеанската дивизия.

В друга среща от НБА Лос Анджелис Лейкърс спечели като гост на Детройт с 98:97. Пау Гасол се отличи с 23 точки и 10 борби за "езерняците". Те водеха с 18 точки в третия период, но позволиха на Пистънс да намали значително изоставането си. Кобе Брайънт реализира 18 точки, 3 от които в самия край на мача. Тройката на Брайънт направи резултата 98:95 в полза на гостите от Калифорния.

Дуайт Хауърд отново не игра за Лейкърс заради контузия в рамото. Грег Монро вкара 20 точки за Детройт, а Уил Бинъм добави още 18 точки и 10 асистенции. Лос Анджелис се намира на трето място в Тихоокенаската дивизия. Детройт е на четвърта позиция в Централната дивизия.

Леброн Джеймс отбеляза 30 точки при победата на Маями със 100:85 като гост на Торонто. Дуейн Уейд добави още 23 точки за десетия пореден успех на "горещите" срещу канадския отбор. Крис Бош реализира 28 точки за победителите срещу бившия си тим. Маями е на първа позиция в Източната конференция. Руди Гай вкара 28 точки за Раптърс, а Демар Раузън добави още 27. Торонто е на последната пета позиция в Атлантическата дивизия.