Бостън победи у дома със 116:95 Лос Анджелис Лейкърс в класическото дерби в Националната баскетболна асоциация. Пол Пиърс реализира 24 точки, а неговият съотборник Джеф Грийн добави още 19 при успеха на "зелено-белите", който е шести пореден в Лигата.

Селтикс има седем победи и нито една загуба, след като гардът и участник в Мача на звездите Рахон Рондо получи контузия в коляното, сложила край на участието му през сезона.

Кевин Гарнет отбеляза 15 точки за победителите и стана общо 16-ият играч в историята на NBA, който вкарва повече от 25 хиляди точки за Бостън. Коби Брайънт беше най-резултатен за Лейкърс с 27 точки.

В състава на "езерняците" се завърна Дуайт Хауърд, пропуснал три мача заради контузия в рамото. Друга от звездите на Лос Анджелис - Пау Гасол, ще бъде извън игра за период между шест и осем седмици заради операция на десния крак.

Бостън водеше с 58:44 срещу Лейкърс на почивката и в третия период продължи да увеличава аванса си, печелейки безпроблемно дербито.

Селтикс се намира на трето място в Атлантическата дивизия, а Лос Анджелис е трети в Тихоокенската дивизия.
В друга среща от NBA Уилсън Чандлър реализира 24 точки при победата на Денвър у дома със 128:96 срещу Чикаго. Кенет Ферид добави още 21 точки и 12 борби за победителите, докато неговият съотборник Ти Лоусън се отличи с 16 точки и 12 асистенции.

Денвър продължава да се представя изключително силно у дома, записвайки актив от 22 победи след 25 изиграни двубоя. Резервата Дейкуан Кук реализира 19 точки за Чикаго, а Карлос Бузър добави още 18 точки. Денвър е в серия от осем поредни победи и се намира на четвърто място в Западната конференция. Чикаго заема третата позиция в Централната дивизия.