Дерик Роуз се завърна в игра за Чикаго Булс след 18-месечно лечение на лявото коляно и вкара решителни две точки за своя тим при успеха над Ню Йорк с 82:81. Роуз се разписа 5,7 секунди преди края, а иначе завърши с 18 точки, от които 7 успешни стрелби от игра.

Лично президентът на САЩ Барак Обама приветства звездата на Чикаго Булс:

„Добре дошъл отново, Дерик Роуз”, публикува Обама в профила си в Туитър.

След като Тайлър Чандлър направи 81:80 за гостите 10.8 секунди преди края, нямаше никакво съмнение кой ще се нагърби с отговорността за последната стрелба. Роуз влезе от крилото, след като получи топката с гръб към коша, дриблира към крайната линия и поднесе топката в коша. Луол Денг добави 17 точки за Чикаго, като отборът постигна клубен рекорд от пет поредни домакински победи в първия мач за сезона.

В Лос Анджелис местният Клипърс се справи с регионалния си съперник Голдън Стейт със 126:115. Крис Пол вкара 42 точки за успеха на Клипърс, направи 15 асистенции, като три от тях бяха във важните минути в третата четвърт. Клипърс миналата година спечели за първи път в историята си дивизия.

В днешната среща петима от играчите им завършиха с двуцифрен личен актив, като Блейк Грифин приключи с 23 точки и 10 борби, Джамал Клофорд и Джей Джей Редик с по 17, както и ДеАндре

Джордан със 17 борби и 9 точки. Стивън Къри от гостите отбеляза 39 точки, включително три тройки, и подаде 9 асистенции.