Атланта победи с 95:74 у дома аутсайдера Милуоки и се класира за полуфиналите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

"Ястребите" спечелиха серията с 4:3 победи, като в мач предишния номер 6 избегнаха отпадането с победа навън. В следващия кръг отборът от щата Джорджия ще срещне Орландо. В срещата с Милуоки най-резултатен за Атланта бе Джамал Кроуфърд с 22 точки. Неговият съотборник Джамал Кроуфърд добави 16 точки и 15 борби.

В Западната конференция шампионът Лос Анджелис Лейкърс започна полуфиналната серия срещу Юта с домакинска победа - 104:99. Кобе Браянт вкара 31 точки за "езерняците", 13 от които в решителния четвърти период. Юта изоставаше с 13 точки в третата четвърт, но успя да поведе с четири точки точно четири минути и девет секунди преди финалната сирена. След това обаче Браянт вкара поредни седем точки и осигури успеха на Лос Анджелис. Пау Гасол добави още 25 точки и 12 борби за Лейкърс, докато Дерън Уилямс завърши с 24 точки в състава на Юта. Мач номер 2 от серията е във вторник, отново в Лос Анджелис.