Джош Смит отбеляза 31 точки, а Ал Хорфърд добави 22 точки за победата на Атланта над Детройт със 126:119 точки след две продължения в мач от първенството на НБА.

Гостите от Атланта водеха с 22 точки в началото на четвъртата част, но домакините изравниха 101:101 точки и пратиха мача в продължение. Първите добавени пет минути завършиха 7:7, но във вторите баскетболистите на Атланта спечелиха с 18:11 точки и стигнаха до крайния успех. Резервите на Детройт Уил Байнъм и Чарли Вилануева отбелязаха общо 26 точки в последната четвърта част. За Атланта това е втори пореден и осми успех в 12 мача, докато Детройт има седем загуби в девет срещи. Байнъм завърши с 31 точки за Пистънс, предаде БТА.

Маями спечели със 105:92 точки срещу гостуващия тим на Шарлът след 27 точки, 12 борби и 8 асистенции на Леброн Джеймс и 29 точки и 9 борби на Дуейн Уейд. За Шарлът това бе 16-та поредна загуба. Кемба Уолкър вкара 27 точки за гостите, които нямат победа от 24-ти ноември насам.

Хюстън постигна пети пореден успех след 87:84 точки над Минесота. Джеймс Хардън вкара 17 от своите 30 точки в четвъртата част, включително кош, с който Хюстън поведе 85:84 39 секунди преди сирената. За Минесота Джей Джей Бареа се отличи с 18 точки, а Алексей Швед добави 16 точки.

Сан Антонио сложи край на серията на Торонто от пет победи, след като се наложи в мача между двата отбора със 100:80 точки. Петима играчи на Спърс завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезни бяха Тим Дънкан с 15 точки и 6 борби и Ману Джинобили с 14 точки. За Торонто Алън Андерсън и Амит Джонсън реализираха по 12 точки. Лошата новината за Раптърс е, че Йонас Валансиунас ще бъде извън игра между четири и шест седмици заради фрактура на пръст на дясната ръка.

Милуоки постигна 13-ата поредна победа, след като спечели със 108:93 точки срещу Бруклин. Брендън Дженкинс вкара 25 точки, а Монта Елис добави 20 точки и рекордните за сезона 6 отнети точки за победителите.
Бруук Лопес се отличи с 21 точки и 10 борби за тима на Бруклин, който загуби за трети пореден път и има 3 успеха и 10 загуби през декември в Лигата.

Доръл Райт вкара 28 точки при успеха на Филаделфия с 99:89 точки над Мемфис. Гризлис играха без водещия си реализатор Руди Гей, който отсъства поради "лични причини". Спенсър Хоус вкара 20 точки за победителите, а за Мемфис Зак Рандолф се отличи с 23 точки и 9 борби.

Тристан Томпстън вкара тройка 24.4 секунди преди сирената и донесе победата на Кливланд с 87:84 точки над Вашингтон. Срещата между Чикаго и Индиана беше отложена заради лошото време в САЩ.

Маями - Шарлът 105:92;

Ню Орлиънс - Орландо 97:94;

Милуоки - Бруклин 108:93;

Филаделфия - Мемфис 99:89;

Хюстън - Минесота 87:84;

Сан Антонио - Торонто 100:80;

Денвър - ЛА Лейкърс 126:114;

Голдън Стейт - Юта 94:83;