Легендата Валентино Роси спечели първа победа в кралския клас MotoGP от 2010 година насам, след като завърши на първо място в Гран При на Холандия от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Италианският пилот от заводския тим на Ямаха, който има седем титли в надпреварата, пое контрол над състезанието на пистата в Асен в шестата обиколка и не изпусна лидерството до самия край, завършвайки с време 41:25.202 минути.

На второ място, с време 41:27.372 минути, финишира испанецът Марк Маркес от Репсол Хонда, докато трети беше Кал Кръчлоу, който започна от първо място на стартовата решетка.

Пилотът на Ямаха беше и първият британец с пол-позишън от далечната 2002 година насам. Съотборникът на Роси - Хорхе Лоренсо, направи впечатляващо завръщане на пистата, след като счупи ключица в петък. Той претърпя операция и започна от 12 място на стартовата решетка, за да завърши на пети. Пред него беше лидерът в генералното класиране Дани Педроса от Репсол Хонда.