Ангел Караньотов стартира с убедителна победа европейския шампионат по мотоциклетизъм в дисциплината супермото, клас Open, след като завърши на първо място на пистата в Арат, Румъния.

Българският пилот с мотоциклет на Хонда изпита технически проблеми в събота и направи само една квалификационна обиколка, но тя беше достатъчна за пол-позишън. В самото състезание Караньотов пресече финалната линия с време 20:32 минути, оставяйки многократния републикански шампион Александър Георгиев на второто място. Той завърши с 26 секунди пасив срещу победителя, докато румънският шампион по супермото Серин Трастаро остана трети.

"Проблемите в събота бяха свързани с мотора на Ангел. Той направи само една обиколка, но тя беше напълно достатъчна за първото място в квалификациите. Самото състезание пък беше спечелено убедително от Ангел", съобщиха от отбора на Караньотов.