Шампионът Бруно Спенглър записа първа победа за сезона в германския шампионат за туристически автомобили (DTM). Канадският пилот на BMW Team Schnitzer триумфира в третия кръг за сезона на пистата "Ред Бул Ринг" в Австрия.

Спенглър стартира от полпозишън и успя да запази първото си място в надпреварата. Само на 1.550 секунда след него обаче завърши Марко Витман от тима на BMW Team MTEK. Звездата през този сезон в надпреварата, дошлият от Формула 1 – Тимо Глок, записа първи подиум и завърши трети, като така направи още по-успешно състезанието за BMW Team MTEK.

Победителите от първите две състезания Майк Рокенфелер от Audi Sport Team Phoenix и Аугусто Фарфус от BMW Team RBM са четвърти и шести. Между тях се нареди Матиас Екстрьом с Audi Sport Team Abt Sportsline.

Най-добрият представител на Мерцедес е Кристиан Вийторис, който завърши седми. Точки взеха още Дирк Вернер, Гари Пафет и Паскал Верлайн.

С успеха си Бруно Спенглър оглави и генералното класиране с 53 точки. След него са Майк Рокенфелер с 41, Аугусто Фарфус с 33 и Марко Витман с 32.

При конструкторите начело са три отбора на БМВ: BMW-Team-Schnitzer е със 75 точки, BMW-Team-RBM с 49, BMW Team MTEK с 47. Следват Audi Sport Team Phoenix с 41 и STIHL / AMG Mercedes с 40.

По производители БМВ е лидер със 171 точки, Ауди е с 67, а Мерцедес с 65.