Дани Педроса спечели пета победа за сезона от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в кралския клас MotoGP, след като триумфира в японския кръг на пистата "Мотеги".

Испанският пилот на Репсол Хонда изпревари своя сънародник Хорхе Лоренсо в 13-ата обиколка и завърши състезанието с време 42:31.569 минути. Той видя карирания флаг 4.275 секунди по-рано от Лоренсо, но пилотът от заводския тим на Ямаха остава лидер в генералното класиране с актив от 310 точки. Педроса е втори с 28 точки пасив, като до края на сезона остават три кръга.

Марк Маркес спечели в клас Моtо2. Испанският пилот финишира първи с време 42:56.171 минути, а втори остана неговият сънародник Пол Еспаргаро. Маркес увеличи аванса си в генералното класиране, като вече има 283 точки, 53 повече от втория Еспаргаро.