Димитър Илиев/Янаки Янакиев (ИРТ, Шкода Фабия S2000) спечелиха осма титла (трета поредна) в българския рали шампионат, през последните тринадесет години. Екипажът на ИРТ са имали средна скорост от 113.7 км/ч по време на 99-те състезателни километра в района на Шумен.

В последния етап победителите взеха пет отсечки, а шестата бе спечелена от младия шуменски екипаж Христо Манолов/Ангел Башкехайов (БАМС, Мицубиши Лансър Ево), които обаче се състезават в отделната група на нехомолигираните автомобили. Макар да завършват на 3-ото място, тяхното място на стълбичката ще бъде заето от варненците Тодор Славов/Добромир Филипов (БубБет Рали Тим, Рено Клио R3). Те са на 1:34.8 мин от победителите в Шумен.

Крум Дончев и Петър Йорданов (Глобул Рали Тим, Форд Фиеста R5) спечелиха втората си победа в националния рали шампионат, завършвайки на първо място във финалния кръг от сезона - рали Стари столици. След победите през 2004, 2008 и 2009 г. Това е четвъртият случай, в който тандемът взима победата в най-старото от българските ралита.
Екипажът на телекома спечели 8 от 9-те специални етапа на шуменското рали, постигайки керодно висок процент на успеваемост (88.89 на сто) по броя на спечелените скоростните отсечки в това състезание. До миналата година този рекорд принадлежеше на пилота на Мегапорт Пламен Стайков, който преди година при победата си в Шумен взе 9 от 11 отсечки (81.82%).

Дончев и Йорданов завършиха с аванс от 33.6 сек аванс пред лидерите в шампионата и вече нови шампиони след този старт За тях това не само е най-престижното класиране в националния шампионат тази година, но с него подпечатват и първата българска титла във възстановеното балканско първенство, в което наш екипаж не е печелил от 14 години насам. Тогава за последно в шампионата на полуострова победителите бяха братята Ясен и Дилян Попови.