Един от двамата български участници в рали "Дакар" Младен Вачков напусна състезанието. Той бе наказан след 7-ия етап заради това, че не мина по маршрута заради повреда в двигателя на АТВ-то му.
Вачков спря на броени километри, след началото на етапа и проблемите нямаше как да бъдат отстранени на място. Петър Ценков е спрял при него за помощ, но двамата са решили да не се губи време и Ценков е продължил.
След намеса от страна на механиците Вачков все пак успял да запали, но за да избегне допълнителни повреди, той се качил на асфалтов път, което го дисквалифицира от надпреварата.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















