Хорхе Лоренсо не успя да спечели последното състезание за сезона от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP, след като падна на пистата във Валенсия и подари победата на своя основен конкурент за титлата Дани Педроса.

Испанският пилот на Репсол Хонда завърши с време 48:23.819 минути, но остана на 18 точки зад своя сънародник в крайното класирането.

Лоренсо, който е пилот от заводския тим на Ямаха, спечели своята втора световна титла от MotoGP преди две седмици в австралийския кръг на пистата "Филип Айлънд". Той загуби контрол над машината си в 17-ата обиколка и падна на земята, с което остави свободно пространство за убедителния лидер Педроса.

На второ място изскочи Кал Кръчлоу, който катастрофира седем обиколки преди края и остави позицията за Кацуюки Накасуга от Ямаха, докато трети в своя последен старт в кариерата си остана Кейси Стоунър с Хонда.

"Има доста по-лоши начини за прекратяване на кариера", каза Стоунър пред местните журналисти. Той получи специални поздравления от своя тим, след като реши да се оттегли от професионалния спорт.