Световният шампион Себастиян Льоб води след втория ден на Рали България, което е ктъг от световния рали шампионат. Обръщане на автомобила на Ситроен Джуниър Тим, управляван от бившия световен шампион във Ф1 Кими Райконен и Кай Линдстрьом (Финландия), стана причина последната от четирите днешни отсечки в рали България да бъде спряна. Катастрофата стана 19.7 км от старта на етапа Белмекен 2 (27.57 км), като екипажът е невредим и утре ще стартира по системата супер-рали.

След пилота на Стобарт Матю Уилсън (Форд Фокус RS WRC), всички останали пилоти ще получат времената си от първото преминаване на Белмекен днес преди обед. Уилсън е последният от осмицата, които стартираха и преминаха по трасето със състезателно темпо.

Екипажът на Крум Дончев/Петър Йорданов (Дончев Спорт, Пежо 207 S2000) прекрати участието си заради повреда. От българските състезатели най-добре класирал се преди спреният етап Белмекен е екипажът на Виваком Рали Тим Димитър Илиев/Янаки Янакиев (Шкода Фабия S2000), който преди присъдените служебно времена от спортните комисари бе 14-и. На 5.7 секунди зад тях са Ясен Попов/Даниел Попов (М-Тел Рали Тим, Мицубиши Лансър Ево 9).