Хорхе Лоренсо спечели Гран при на Япония от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас MotoGP.

Така миналогодишният шампион съкрати до 13 точки разликата с лидера в генералното класиране Марк Маркес. Испанският пилот от заводския тим на Ямаха финишира с време 42:34.291 минути, изпреварвайки с
3.188 секунди своя сънародник от Репсол Хонда.

Хорхе Лоренсо направи брилянтно състезание от първа позиция на стартовата решетка и успя да удържи натиска на пилота на Репсол Хонда през всичките 22 обиколки.

Така и четвърто място във Валенсия на 10 ноември ще осигури титлата на Маркес в Кралския клас, с което той ще се превърне в най-младия шампион от 64 години насам.

17-годишният брат на Маркес - Алекс пък спечели своята първа победа в Moto3 и завърза битката за титлата, докато Пол Еспаргаро победи в Moto2 и вдигна купата за 2013 година.