Хорхе Лоренсо прекъсна победната серия на Марк Маркес и съкрати на 39 точки аванса на лидера в генералното класиране при пилотите, след като триумфира по драматичен начин в състезанието за Гран при на Великобритания от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас MotoGP.

Испанският пилот от заводския тим на Ямаха поведе на старта срещу започналия от първо място Маркес и запази лидерската позиция до последната обиколка, когато пазещият гумите си Маркес започна атаките. 20-годишният пилот на Репсол Хонда успя да премине пред Лоренсо в последната обиколка, но двата завоя преди карирания флаг на "Силвърстоун" се оказаха фатални за него.

Световният шампион рискува всичко и атакува през бордюра в последния завой, което му донесе победата с време 40:52.515 минути.

Маркес изостана на 0.081 секунди от победителя, но също така постигна важен успех, завършвайки пред своя съотборник Дани Педроса. Опитният испанец беше трети на "Силвърстоун", с което изостана допълнително от първото място в шампионата и вече е с 30 точки пасив.

Четвърти във Великобритания остана легендата Валентино Роси, който се справи по блестящ начин със жестоката конкуренция на финиширалите зад него Алваро Баутиста и Щефан Брадел. Те единствени избраха меки гуми за състезанието, а износването в края се оказа непреодолим проблем.