Мико Хирвонен със Ситроен спечели "Рали Италия" в Сардиния - 12-ти и предпоследен старт от световния шампионат по автомобилизим.

Това е и първа победа на финландеца в рали Сардиния, след като пет пъти завършваше на второ място. Хирвонен печели 15-та победа и първа след
преминаването му в началото на тази година в Ситроен.

Той спечели ралито в Сардиния с време 3 часа, 23 минути и 54,9 секунди, следван от Евгений Новиков (Русия) с Форд Фиеста - на 1:20,6 минути, От Танак (Естония) с Форд Фиеста - на 2:21,1 минути, и др.

Този резултат нищо не промени класирането в шампионата, където един кръг преди края води французинът Себастиен Льоб със Ситроен с 244 точки и вече е световен шампион за девети път в своята кариера.

На второ място във временното класиране при пилотите е Мико Хирвонен - 198 точки, а на трето място е Мадс Остберг (Норвегия) с Форд Фиеста - 137 точки.

Един кръг преди края при конструкторите Ситроен е световен шампион с 413 точки, на второ място е Форд Моторспорт - 281 точки.