Дани Педроса спечели испанския кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас MotoGP, след като се справи с конкуренцията на своите сънародници Марк Маркес и Хорхе Лоренсо.

Испанският пилот на Репсол Хонда завърши надпреварата на слънчевата писта в Херес с време 45:17.632 минути, след като пое лидерската позиция от Лоренсо цели 22 обиколки преди карирания флаг. Лоренсо тръгна от полпозишън, но не успя да се справи с безгрешния Педроса, а в последната обиколка беше изпреварен и от другия пилот на Хонда Марк Маркес.
Именно 20-годишният Маркес остана начело на генералното класиране с актив от 61 точки, следван от Дани Педроса с 58 и Хорхе Лоренсо с 57.

Италианецът Валентино Роси, съотборник на Лоренсо в заводския тим на Ямаха, остана на четвъртото място на Херес, а Кал Кръчлоу беше пети. Шестото място спечели Алваро Баутиста.