Дани Педоса излезе начело на генералното класиране на световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP, след като спечели за първи път в своята кариера на френската писта в Льо Ман.

Испанският пилот на Хонда завърши състезанието с време 49:17.707 минути, изпреварвайки с почти пет секунди Кал Кръчлоу от частния тим на Ямаха. С допълнителни две секунди закъснение беше доскорошният лидер в генералното класиране Марк Маркес от Репсол Хонда.

Педроса има 83 точки след четвъртия кръг на сезона и води с шест пред Маркес, докато пилотът от заводския тим на Ямаха - Хорхе Лоренсо, който завърши на разочароващото седмо място, е с 66.

Маркес, който започна от пол-позишън и с крехък аванс на върха в класирането, започна да изостава рано в състезанието, но в последните няколко обиколки показа своята класа и завърши на подиума. 9-кратният световен шампион Валентино Роси пък се представи под своето ниво, след като излезе извън пистата 11 обиколки преди края и завърши на 12 място.