Опасна мода в социалните мрежи! Руснаци се снимат край отровно езеро, в което се изливат отпадните води на топло-електрическа централа.
Снимка:
btvnovinite.bg
Туристите шеговито го наричат "Сибирските Малдиви". Те си правят фотосесии дори във водите му, които са пълни с пепел, калциеви соли и отровни метални окиси.
Снимка:
btvnovinite.bg
Тези химични съставки са причината езерото да има наситен син цвят.
Местните власти търсят начини да ограничат достъпа на любопитните посетители, които стават все повече след публикуването на снимките в социалните мрежи.
Снимка:
btvnovinite.bg





















