Ейдриън Броуди се оплака от психически проблеми след „Пианистът“

Той е развил хранително разстройство, посттравматично стресово разстройство и безсъние, започнал да страда и от паник атаки

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  08:51 ч. 28.12.2024 г.

Американският актьор Ейдриън Броуди се оплака от психически проблеми след снимките на филма на Роман Полански „Пианистът“ (2003), който му донесе „Оскар“, пише БГНЕС.

51-годишният артист говори за здравословните си проблеми в интервю за Vulture. Във филма той изигра полския музикант Владислав Шпилман, оцелял по време на германската окупация в изоставени сгради във Варшава.

Актьорът казва, че за да се подготви за ролята, се е подложил на строга диета и отслабнал до 58 килограма при височина от 185 сантиметра. Освен това до началото на снимките той почти не пил вода. 

След такава подготовка, според актьора, той е развил хранително разстройство, посттравматично стресово разстройство и безсъние. Започнал да страда и от паник атаки.

„Това беше физическа трансформация, необходима за историята, но изглежда, че духовно ме отвори към дълбочината на разбиране за празнотата и глада, която никога не съм познавал“, разсъждава Броуди.

„Определено имах хранително разстройство в продължение на поне една година. След това бях в депресия цяла година, ако не и цял живот“, тъжно се пошегува той.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK