Бионсе, Крис Браун и дуетът на Jay-Z и Кание Уест - The Throne, са големите победителите на наградите BET (Black Entertainment Television), предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес.

Jay-Z и Кание Уест, които миналата година издадоха съвместния албум "Watch The Trone” под псевдонима The Throne, спечелиха приза за най-добра група. Двамата изпълнители спечелиха и отличието за най-добър видеоклип за "Otis”.

Бионсе получи наградите за най-добра r’n’b изпълнителка и за най-добър режисьор на видеоклип заедно с Алън Фъргюсън.

Крис Браун бе отличен в категориите за най-добър r’n’b изпълнител и за любим изпълнител на феновете.

Рапърите Migel и Wale грабнаха приза за най-успешно сътрудничество за песента им "Lotus Flower Bomb".

Призът за дебют бе присъден на рапъра Big Sean.

В категорията за най-добър изпълнител на госпъл бе отличена Йоланда Адамс, а Ники Минаж спечели отличието за най-добра хип-хоп изпълнителка.

Кевин Харт се пребори за наградата за най-добър актьор с Дон Чийдъл, Идрис Елба, Common и Дензъл Уошингтън. За най-добри спортисти бяха обявени Серина Уилямс и Кевин Дюрант.

Maze и Франки Бевърли бяха удостоени с приз за цялостно творчество, а преподобният Ал Шарптън получи хуманитарна награда.

Церемонията по връчването на наградите BET бе посветена на паметта на починалите през тази година Уитни Хюстън, Дона Сaмър, Дик Кларк и Дон Корнелиъс.

Марая Кери произнесе прочувствено слово в памет на Уитни Хюстън и разказа анекдоти за срещите си с нея. "Липсва ми моята приятелка, липсват ми гласът и смехът й, но винаги ще нося музиката й в сърцето си", сподели Кери.

Наградите BET се присъждат за изключителни постижения на афроамерикански актьори, музиканти и спортисти, припомнят агенциите. На церемонията пяха Ники Минаж, Usher, Крис Браун, Кание Уест, Йоланда Адамс, Фейт Еванс. Водещ на шоуто бе актьорът Самюъл Л. Джаксън.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google