
Ваня Стамболова се класира за полуфиналите на 400 метра с препятствия за жени на Световното първенство по лека атлетика в Берлин. Възпитаничката на треньора Георги Димитров финишира четвърта в първа от общо петте серии, което бе достатъчно, за да намери място сред 24-те най-добри.
Според регламента напред продължават първите четири от всяка серия плюс четирите губещи с най-добри времена. Времето на Стамболова - 56,01 секунди е 16-то по сила.
Най-бърза бе победителката в пета серия - лидерката в световната ранглиста Лашинда Демъс (САЩ) с 54,66 секунди.
Втората ни представителка в тази дисциплина - Цветелина Кирилова отпадна, след като завърши седма във втора серия, а освен това бе дисквалифицирана за навлизане в съседен коридор.

