Георги Иванов не успя да се класира за финала в тласкането на гюлле на европейското първенство по лека атлетика в зала в Гьотеборг.

Българинът направи само един успешен опит в квалификацията, в който тласна 19,52 метра. Този резултат го нареди на 15-о място и го остави извън борбата за медалите.

Иванов пропусна шанса си да се бори за отличията, след като до момента той бе втори европейската ранглиста за сезона с 20,59 метра, резултат, какъвто не бе постигнат от нито един атлет в квалификацията.

Балканския шампион Асмир Колашинац (Сърбия) се нареди първи с 20.31 м, следван от Хамза Алич (Босна и Херцеговина) с 20.05 м, и Ладислав Прашил (Чехия) с 20.03 м. Сърбинът беше единственият атлет, който премина над квалификационната норма от 20.15 м. Никлъс Архениус (Шв) е атлетът, намерил място във финала, с най-слабо постижение 19.73 м.

И в трите си състезания преди еврошампионата Иванов има по-добри постижения от това на шведа. Той започна сезона с личен рекорд от 20.59 м на турнир „Академик”, след това стана държавен шампион с 20.12 м, а през уикенда се класира втори на балканското първенство с 19.78 м.