Митко Ценов донесе втора победа за България във втория решителен ден на европейското отборно първенство по лека атлетика в първа лига в ирландската столица Дъблин.

В първото си голямо състезание при мъжете националният шампион и рекордьор Ценов триумфира с време 8:45.16 минути. Така той донесе общо четвъртото първо място за България в състезанията досега след Ивет Лалова (100 метра) и Габриела Петрова (троен скок) от събота и Радослава Мавродиева (гюле) от по-рано в неделя.

Втори на 3000 метра стипълчейз в Дъбрин остана португалецът Алберто Пауло с 8:53.16 минути, а трети завърши румънецът Александру Гиня с 8:54.65 минути.

Златозар Атанасов се класира втори на троен скок. Атанасов завърши с 16.15 метра, които преодоля от третия си опит.

Победител в дисциплината стана Фабиан Флорант (Холандия) с 16.49 метра, а трети завърши Александър Хочули (Швейцария) с 15.22 метра.

Радослава Мавродиева донесе първата победа за България във втория ден на европейското отборно първенство по лека атлетика в първа лига в ирландската столица Дъблин. Мавродиева триумфира в тласкането на гюле с 18.36 метра, които постигна в първия и във втория си опит.

Така тя се доближи само на 31 сантиметра от личното си постижение за сезона от 18.67 метра на 19 юни в Бургас, с което покри норматив "Б" (18.30 метра) за участие на Световното първенство в Москва през август.

Втора в дисциплината се нареди румънката Анка Хелтне със 17,51 метра, а трета завърши Анита Мартон (Унгария) с 17,37 метра.

Мавродиева донесе важни 12 точки за България в борбата за оставане в групата, от която изпадат последните два от участващите 12 състава.

По-рано Михаела Методиева завърши на предпоследното 11-о място на чук с 45.53 метра, а Мартин Арнаудов се нареди десети на 110 метра с препятствия с 14.50 секунди.

Националният шампион Петър Кременски се класира четвърти в бягането на 200 метра. Кременски финишира за 21.40 секунди в тежки условия на мокра от дъжд писта и неприятен вятър.

Само преди седмица той спечели за трета поредна година титлата на Държавното първенство в Правец с личен рекорд за годината от 20.73 секунди.

Победител на 200 метра в Дъблин стана Павел Маслак (Чехия) с 21.20 секунди, пред Джонатан Борле (Белгия) с 21.31 секунди и Нил Де Оливейра (Швеция) също с 21.31 секунди.

Националният шампион в овчарския скок Спас Бухалов счупи носа си по време на състезанията от решаващия втори ден на Европейското отборно първенство по лека атлетика в първа група в ирландската столица Дъблин.

Бухалов получи травмата при втория неуспешен опит на откриващата си височина от 5.00 метра, след което се отказа. Така той не успя да запише резултат и няма да прибави точки към актива на България в надпреварата.
В сектора за скок височина Мирела Демирева се нареди четвърта със 180 сантиметра, които преодоля в последния си трети опит. Тя остана на 10 сантиметра от резултата си в Правец, с който спечели националната титла през миналия уикенд.

Атлетите бяха затруднени от мокра настилка и силен студен вятър.