
Международния олимпийски комитет отне медалите на Марион Джоунс на 200 метра и на скок на дължина от Олимпийските игри в Сидни през 2000 година.
Както е известно, американката спечели златото На 200 метра, а в скока на дължина взе бронза. Лекоатлетката спечели общо пет отличия на игрите в Австралия - три златни (100 метра, 200 метра и в щафетата на 4 по 400 метра), както и два бронзови (на скок на дължина и в щафетата 4 по 100 метра).
Златният и медал на 100 метра обаче няма да бъде дадено на втората тогава Катерини Тану (Гърция), защото и тя беше уличена в употреба на забранени стимуланти. Таня Лоурънс от Ямайка, която пък финишира на 3-та позиция в същото бягане ще се придвижи на второ място и ще получи сребърото.
Легендарната Мерилин Оти, е завършила 4-та в този старт и съответно се изкачва с едно място, като тя ще получи бронза.
Полин Дейвис-Томпсън от Бахамските острови е новата олимпийска шампионка на 200 метра метра от Сидни, тъй като е финиширала зад Джоунс. Сусантика Яясинге от Шри Ланка вече е със сребро, а 4-ата Бевърли Макдоналд от Ямайка вече е бронзов медалист.
В скока на дължина рускинята Татяна Котова отива от 4-то на 3-то място и получава бронза на Джоунс.

