Ивет Лалова се класира на пето място в спринта на 60 метра на турнира по лека атлетика в зала в Бирмингам.

Българката, която е европейска шампионка на открито на 100 метра финишира с време 7,21 секунди на финала.
Победителка стана Мюрией Ауре (Кот Д'Ивоар) с личен рекорд и най-добро постижение в света за сезона от 6,99 секунди. Резултатът е и рекорд на Африка.

Втора се нареди двукратната олимпийска шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) с най-добро лично постижение от 7,09 секунди, а трета с личен резултат за сезона остана Барбара Пиер (САЩ) също със 7,09 секунди.

Кармелита Джетър (САЩ) завърши четвърта със 7,18 секунди и също записа лично постижение за годината.

Даниел Добрев излезе на трето място в световната ранглиста за сезона в скока на дължина, след като премина границата от 8 метра за първи път в кариерата си и спечели титлата на Държавното първенство по лека атлетика в зала в Добрич.

Добрев преодоля 8.04 метра и остана само на 6 сантиметра от норматив "Б" на Световното първенство в Москва през август