Ново признание за топспринтьорката ни Ивет Лалова. Тя беше определена за Атлетка №1 на Европа за месец юни в класацията анкетата на Европейската асоциация по лека атлетика сред привърженици, специалисти и журналисти.

Европейската шампионка спечели категорично допитването като изпревари Сузана Хейнова и Олга Саладуха. Лалова заслужи отличието за втори път в кариерата си, след като миналия месец спечели спринта на 100 м на Европейското отборно първенство, 1-ва лига в Дъблин, както и старта от Диамантената лига в Осло.

Тогава атлетката ни финишира за 11.04 сек и излезе начело в европейската ранглиста за сезона.

№1 при мъжете е украинският състезател на скок височина Богдан Бондаренко. Втори е Вячеслав Весели (Чех), а трети - Мо Фара (Вбр).