Българската щафета 4 по 100 метра (жени) остана на 7-о място на полуфинала на Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки. Така резултатът, който постигнаха 44.25 секунди не им дава право на участие във финала, предаде БТА.
Без най-добрата спринтьорка Ивет Лалова на пистата излязоха Габриела Лалева, Тезджан Наимова, Карин Околие и Вая Владева. В първите два поста българската щафета се движеше много добре, но при предаването от втори на трети пост и бягането на трети пост от Околие гарантираха сериозно изоставане. В последния пост Владева само успя да задържи предпоследната позиция пред отбора на Испания.
Победителки в полуфиналната серия станаха украинките (Олеся Повх, Наталия Похребняк, Мария Римен, Виктория Пятченко), които завършиха убедително с 42.70 секунди. На 2-о място се нареди Франция с 43.12, а трети останаха полякините с 43.13. Отборът на Швейцария завърши 4-и с 43.51 секунди, което е нов национален рекорд на страната. Швейцарките, както и завършилите на 5-о място състезателки от Беларус също отиват на финала заради по-добрите си времена от отборите след 3-о място от другата серия.
От втория полуфинал на финала отиват Германия, Русия и Холандия. В състезанието на 2-о място завърши съставът на Великобритания, но телевизионните повторения показаха, че те са пристъпили линията и бяха дисквалифицирани. По този начин българките завършват на 13-о място, като зад тях се нарежда и състава на Швеция, който е с време 45.25 секунди във втората полуфинална серия.