Златозар Атанасов се класира за финала на троен скок на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Гьотеборг. Състезателят на Атанас Атанасов зае седмо място в квалификацията с 16.66 м.

Атанасов започна състезанието с фаул, записа едва 15.92 м във втория си скок и регистрира най-силното си постижение в третото засилване. Той дълго време оспорвареше резултата си, като според него опита не беше измерен правилно.

Победител в предварителното състезание стана Даниеле Греко с 16.94 м. Италианецът е единствения атлет, който премина квалификационната норма от 16.90 м.

Другият ни представител в дисциплината Георги Цонов остана на едно място от влизане във финала, като се нареди девети с личен резултат от 16.58 м.

Финалът е утре от 18:25 часа българско време.